Autobusová doprava
Doprava do zahraničí a zpět je realizována klimatizovanými zájezdovými autobusy v plné výbavě vč. videa a toalety. Toaleta v autobusu je určena výhradně k použití jen v nejnutnějším případě, cestující berou na vědomí charakter příležitostného použití toalety. Řidiči budou dle svých možností vycházet cestujícím maximálně vstříc při realizaci přestávek a v nutných případech budou respektovat požadavek na provedení zdravotní zastávky.
Doprava je realizována tzv. kyvadlovým způsobem, tzn., že cestující odjíždějí z uvedených nástupních míst v ČR do Chorvatska každý pátek v časech odjezdu a přijíždějí do Chorvatska v sobotu v průběhu rána a dopoledne, kde vystupují v místech pobytu. Výstupní místa v Chorvatsku jsou zároveň nástupními místy pro cestu zpět. Odjezdy autobusů zpět z Chorvatska do ČR bývají v pozdních odpoledních hodinách, cca v 17. hod, po povinném odpočinku řidičů. Příjezd do ČR je pak druhý den v dopoledních hodinách. Příjezd autobusů do vzdálenějších míst je oproti příjezdu do Brna a Blanska posunut o několik hodin. Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem, jako je počasí, čekání na hraničních přechodech, popřípadě technické problémy atd., může dojít k prodloužení plánované doby přepravy, případně ke změně hodiny odjezdů a příjezdů. CK nenese odpovědnost za případné zpoždění dopravních prostředků a za následky z toho vyplývající, pokud k tomuto zpoždění došlo zásluhou tzv. vyšší moci nebo některou skutečností, kterou nemohla CK přes maximální snahu ovlivnit, ani jí zabránit. Upozorňujeme rovněž na skutečnost, že první a poslední den v cílovém místě zájezdu je určen k přepravě, nikoliv k samotné rekreaci.
Hlavním odjezdovým místem v ČR jsou Svitavy, Blansko a Brno. K dopravě „z“ a „do“ jiných odjezdových míst organizujeme pro naše klienty tzv. svozy. Při vozech může být použit dle počtu klientů i jiný dopravní prostředek než autobus, například mikrobus. Při menším počtu klientů než osm si CK vyhrazuje právo zajistit svoz osobním autem. Počítejte, proto prosím s možností přestupu v Blansku nebo Brně do „svého“ autobusu.
Cestující dle pokynů řidičů naloží svá zavazadla a před nástupem do autobusu vyčkají na pokyny řidičů či zástupce cestovní kanceláře, který cestujícím sdělí kam usednou dle prezentovaného zasedacího pořádku, který je připraven pro cestu tam i zpět. Při přepravě pobytových zájezdů není součástí průvodce (funkci plní vyškolený řidič).
Při příjezdu do výstupního místa cestující neprodleně vystoupí a převezme si svá zavazadla. V průběhu dopravy cestující sedí na sedadle, pohyb po autokaru není dovolen, v nutných případech (např. za účelem využití toalety) je pohyb cestujícího po autobuse možný na jeho vlastní riziko. V průběhu dopravy a přestávek cestující respektují pokyny řidičů. V průběhu dopravy jsou realizovány zdravotní a občerstvovací přestávky každé 3-4 hodiny. V průběhu přestávek je možné u řidičů zakoupit občerstvení dle nabídky.
Zavazadla
Početnějším skupinám doporučujeme zvážit možnost přiobjednání vleku za autobus. Z důvodu zachování kultury cestování a zajištění klidné přepravy si cestovní kancelář vyhrazuje právo na „vyloučení z přepravy“ těch klientů, kteří svým chováním narušují její chod, popř. hrozí, že by tato situace mohla nastat. Vyloučena je osoba v podnapilém stavu, pod vlivem drog, příp. osoba slovně napadající a hrubě se vyjadřující k pracovníkům kanceláře.
Cestování vlastní dopravou
Při cestách motorovými vozidly je bezpodmínečně nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o pojištění vozidla (zelená karta), kterou na trase ČR - Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko vyžadují policejní orgány všech států, kterými na cestě do Chorvatska projíždíte.
Nový zákon povoluje 0,5 promile alkoholu v krvi řidiče, ale nebude se to týkat profesionálních řidičů a mladých řidičů. Nulová tolerance bude tedy nadále platit pro řidiče z povolání, pro řidiče kamionů, vozů záchranné služby, taxikáře a pro mladé řidiče, tj. pro řidiče od 18 do 24 let. Pokud se řidič dopustí jakéhokoli dopravního přestupku a v krvi mu bude zjištěno 0,5 až 1 promile alkoholu, bude platit pokutu 1000 až 2000 Kn. Pokud bude mít v krvi od 1 do 1,5 promile alkoholu, bude činit pokuta od 2000 do 5000 Kn. Při obsahu alkoholu v krvi více než 1,5 promile, bude řidič platit pokutu do 5000 do 15000 Kn nebo bude potrestán odnětím svobody na 60 dní. Pokud bude mít řidič v krvi do 0,5 promile alkoholu a současně se dopustí dopravního přestupku, bude platit pokutu 700 Kn.
Na dálnicích je povinnost používání dětských sedaček, mobilního telefonu s hands-free a rozsvícená světla během dne. V případě dopravní nehody je nutné, aby si majitel vozidla od policie vyžádal sepsání protokolu o nehodě a poškozeném vozidle. Bez tohoto dokladu není možné z Chorvatska vycestovat.
Na celém území Chorvatska je přísný zákaz nocování ve volné přírodě. V praxi to znamená, že s výjimkou ubytování v hotelu, kempu a privátu je jiný způsob nocování zakázán.
Doporučená trasa
Praha → Brno → Vídeň → Graz → Maribor → Zagreb → Split. Pozor neodbočit do Splitu, ale jet dále po dálnici na Šestanovac, kde se dříve platilo mýtné. Nyní se může pokračovat po dálnici ještě několik kilometrů dále na Zagvozd. Zde se platí mýtné, odbočí se vpravo do tunelu Svatý Ilja, který je také zpoplatněn. Při výjezdu z tunelu odbočte vpravo směr Baška Voda.
Poplatky: Rakousko: cca 8 EUR nebo 320,-Kč/10-ti denní dálniční známka,

Povolená rychlost:
- na dálnici je 130 km/hod,
- na komunikacích označených jako provoz motorových vozidel je 110 km/hod,
- na komunikacích mimo osady je maximální rychlost 90 km/hod,
- v osadách je povolena maximální rychlost 50 km/hod,
- pro řidiče mladší 24 let platí maximální rychlost o 10 km/h nižší.
Tísňové volání
- Rakousko: policie 133, první pomoc 144, hasiči 122, poruchová služba ÖAMTC 120
- Slovinsko: policie 113, první pomoc 112, hasiči 112, poruchová služba 987
- Chorvatsko: policie 92, první pomoc 94, hasiči 93, Chorvatský autoklub HAK 987